Minik Havvanur için mutluluğa balon uçurdular

Bursa’da yaşayan Nurcan Koca ile Aslan Koca 2018 yılında evlendi. 3 çocuğu olan Koca ailesi, Mart 2021’de dünyaya gelen en küçük kızları Havvanur’un hareketsiz olmasından şüphelenince hastaneye götürdü. Kontrol ve tetkikler sonucunda 2 aylık Havvanur’a Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Defalarca hastaneye kaldırılan Havvanur için Bursa Valiliği’nden alınan izinle yardım kampanyası başlatıldı.

Koca ailesiHavvanur’un tedavisi için gerekli olan 1 milyon 880 bin doları biriktirebilmek için çeşitli kampanyalar yürüttü. Okullara zarf bırakıp kermes düzenleyen, sosyal medyada paylaşım yapıp kurdukları stantlarla kızları için bağış toplayan aile, kızlarının tedavisi için gerekli olan 63 milyon lira tutarındaki yardımı topladı.

Kampanya sürecinde Havvanur’a destek verenler yarın tedavi için Dubai’ye gidecek olan Havvanur’un evinin önüne ellerinde pembe balonlar ile geldi. Kalabalık, kızlarını balkona çıkaran Koca ailesine moral verip destek olmak için ellerindeki balonları uçurdu, Havvanur’a sevgi gösterisinde bulunup oynadı.

Kızının sağlığına kavuşması için sürekli dua ettiğini söyleyen Aslan Koca, “Çok mutluyuz. Gerçekten gönlü güzel insanlar olunca her engel aşılıyor. Yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYALLERİMİZ GERÇEK OLACAK”

Kızının tedavisinin ardından yaşıtları gibi eğlenebileceğini ve çocukluğunu yaşayacağını söyleyen Nurcan Koca da “Gerçekten çok zorlu süreçlerden geçtik. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bugün en mutlu günümüz. Havvanur ilacına kavuşacak. Bu tedaviden sonra kızım artık yürüyüp koşabilecek. Kısacası hayallerimiz gerçek olacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x